Wypoczynek

Aktywny wypoczynek – gdzie pojechać na Kaszuby?


Wyjazd na urlop wcale nie musi wiązać się z całodziennym wylegiwaniem się na plaży i korzystaniem z lokalnych punktów gastronomicznych. Choć oczywiście jest to bardzo przyjemne, to coraz więcej turystów odwiedzających Kaszuby stawia na aktywne spędzanie czasu, które pozwoli im jednocześnie odpowiednio się zrelaksować i zadba o ich zdrowie. Niemały udział w tej decyzji mają również doznania estetyczne, które zapewnia swoim gościom ten region Polski, dzięki terenom bogatym w lasy, jeziora, spokój i kojącą ciszę. Pytanie tylko gdzie pojechać, aby poznać kwintesencję lokalnej turystyki i aktywnie spędzić chociażby długi, letni weekend? Jedną z ciekawszych propozycji jest na pewno gmina Gniewino.

Regionalna oferta

Gmina Gniewino ma do zaoferowania swoim gościom nie tylko folklor kaszubski, z jego językiem i gastronomią, ale również bogatą ofertę rozrywkową, która angażuje nasze zdrowie i kondycję. Poznając tę okolicę niejednokrotnie będziemy chcieli skorzystać z opcji aktywnego wypoczynku, do których zaliczają się w tym przypadku między innymi:
– liczne szlaki i ścieżki spacerowe lub rowerowe,
– kompleks turystyczno-rekreacyjny Kaszubskie Oko,
– szlaki i parki Nordic Walking,
– Centrum Sportowo-Konferencyjne Hotel Mistral****,
– Przystań Nadole i Stolemowa Grota.

Centrum Sportowo-Konferencyjne w Gniewinie

W zasadzie można powiedzieć, że Hotel Mistral Sport**** jest jedną z bardziej znanych i lepiej przygotowanych atrakcji tego regionu, która gwarantuje swoim gościom zarówno odpowiednie warunki wypoczynku, jak i cały szereg możliwości aktywnego spędzenia czasu.
To właśnie tutaj podczas EURO2012 nocowała, trenowała, posilała się i korzystała z czasu wolnego reprezentacja futbolowa Hiszpanii. Tutaj też, niestety, miały swój początek podejrzenia dotyczące źródła zatrucia ok. 200 uczniów ze szkół znajdujących się na terenie gminy. Dziś już wiemy, że sensacja ta nie znalazła podstaw, a Państwowy Powiatowych Inspektor Sanitarny z Wejherowa, pomimo szybkiej interwencji, wzorowej współpracy Hotelu Mistral oraz udostępnienia przez niego wszelkich potrzebnych w tej sprawie pomieszczeń kuchennych (oraz aktualnych badań personelu), nie doszukał się źródła bakterii. Zarówno zaplecze gastronomiczne, jak i zdrowie osób przygotowujących posiłki dla dzieci nie pozostawiły cienia wątpliwości, że to nie w tym miejscu należy szukać źródła zatrucia. Dzięki temu w ostatnich tygodniach listopada 2016 roku owa restauracja hotelowa, jak i cały kompleks Mistral mogły wrócić do zwykłego harmonogramu i pełnej obsługi swoich gości.

Odwiedzenie Hotelu Mistral Sport wiąże się dziś ciągle z niepewnością co do posiłków restauracyjnych, gdyż informacje te zatoczyły wręcz ogólnopolskie koło, nie zawsze jednak pojawiło się ich sprostowanie uniewinniające. Podejrzewamy, że na skutek tych przedwcześnie wydanych osądów wielu z gości, którzy planowali się tam udaćzrezygnowało i utraciło możliwość aktywnego i odprężającego wypoczynku, gwarantowanego turystom przez:
– kort tenisowy,
– halę sportową,
– boisko uniwersalne, na którym można grać w siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę ręczną,
– 5 boisk do piłki nożnej,
– krytą pływalnię,
– stoły do bilarda i tenisa stołowego,
– wypożyczalnię rowerów,
– tory do bowlingu.
W pobliżu znajdują się tu również Gminne Centrum Kultury oraz ścianka wspinaczkowa, a więc na pewno pobyt na terenie Gniewina nie okazał by się dla nikogo nudnym i mało aktywnym doświadczeniem – zwłaszcza w okresie wakacyjnym, choć oczywiście z wielu atrakcji można tu korzystać przez cały rok.

Na razie brak komentarzy w tym wpisie